Rybičky     R  Y  B  I  Č  K  Y  –  Mládež  CB  Vinohrady

ÚVOD

CO BYLO?


2014      /       2013      /       2012      /       2011      /       2010        /      2009

2009 => RETROSPEKTIVNĚ:

– prosinec: Dětská Vánoční slavnost (= Divadlo na Vánoce, které každý rok nacvičí děti a pak ho hrají poslední Bohoslužbu před Vánoci. Většina z nás kdysi asi taky hrála, a pokud tentokrát už někteří nehráli, tak alespoň pomáhali a nebo se přišli podívat.)

– prosinec: Vánoční Rybičky (Poslední setkání naší mládeže bylo laděné ve Vánočním duchu – jídlo, cukroví, dárky, koledy, větvičky, vánoční příběhy atd. a bylo to moc milé, že?)

– listopad: Přijímání členů do sboru CB Vinohrady (Petr, Magda a Káťa se rozhodli, že se chtějí stát členy CB, a tak v neděli na začátku listopadu byli přijati mezi plnoprávné členy /Členství ve sboru Církve bratrské = Dobrovolné rozhodnutí člověka, že se chce doopravdy podílet na vedení a činnostech sboru, hlasovat na členském výročním shromáždění,… v podstatě být součástí této „sborové rodiny“ nejen jen tak, ale i papírově. Myslím si, že členství už není úplně krokem víry, je sice samozřejmě vírou podmíněno, ale vyjadřuje spíše rozhodnutí člověka, že právě mezi těmito křesťany, právě v tomto sboru chce pomáhat, povzbuzovat, chodit sem a být zkrátka součástí tohoto společenství. Pokud byste se polekali, co to jako je, tak snad Vás uklidní, že to členství se dá kdykoliv zrušit a není to nic násilného, spíš je to veřejné vyznání svého sžití se s konkrétními lidmi, kteří chodí do sboru CB v Praze 2 a s řádem Církve bratrské. A pokud byste byli i nadále znepokojení, tak vězte, že klidně můžete chodit do sboru CB na Vinohradech mnoho let a členem být nemusíte… a nebudete jediní :-)/.)

– říjen: Křty (Na začátku září byly také křty /= v CB „křest“ odpovídá přibližně „biřmování“ u katolíků a „konfirmaci“ u evangelíků/. Ze křtů jsme měli všichni velkou radost, pro křest se z naší mládeže konkrétně rozhodli Monča, Ája a Petr.)

– září: Svatba Jáni a Kuby (Janička s Kubou nás požádali, abychom připravili kus zábavného programu. Bylo to fakt hodně náročný, ale docela nás to bavilo a myslím, že to dopadlo úplně hustě, jak by řekl jeden můj známý: „No docela hele mazec!“. Předělali jsme kousek Romea a Julie a secvičili to. Bylo super, že p. Shakespeare má už i sám o sobě dost vtipné dialogy, takže spousty vtipů jsme ani přepisovat nemuseli ;-]. Mnoho z nás také velmi pomohlo s celou organizací svatby, přípravou občerstvení atd.)

– srpen: Svatba Febulky a Jardy (Většina z nás se svatby také zúčastnila a vydatně pomohla s přípravou a dokonce jsme na Febulčino požádání ze sebe taky nakonec dostali malý příspěvek do zábavného programu, za což patří obrovský dík všem, kteří to připravili a ještě přemlouvali ostatní, aby jim pomohli. Myslím, že Febulka i Jarda si to fakt zasloužili a že se jim to snad i líbilo.)

– srpen: English Camp – Biblická jednota (↑www.su-czech.org↑.), 3. turnus (Zde jsme nebyli z mládeže všichni, ale bylo nás tu hodně, někteří jako účastníci, někteří jako mladší vedoucí. Tento EC organizuje Biblická jednota.)

– srpen: Sborová dovolená (Sborová dovolená je dovolená pro všechny generace, které se na dovolenou přihlásí. Často se můžeme společně mnohem víc seznámit a skamarádit, celá dovolená bývá moc hezká a myslím, že je velkým přínosem pro všechny. Bylo super, že nás tu z mládeže bylo taky docela hodně.)

– červenec: Tábor Domečku a Klíčku (Tenhle tábor bývá pro děti z dorostu, který se jmenuje „Domeček“ a „Klíček“, Domeček býval kdysi pro děti 1. stupně ZŠ a Klíček pro starší, ale momentálně klub probíhá spojeně. Píši ho mezi akce naší mládeže, jelikož mnoho z nás se táboru zúčastnilo jako vedoucí a pomocná síla na přípravce se stavbou tábora atd. /↑www.klicek.tym.cz↑/)

– květen: Sporty (Domluvili jsme se, že Rybičky zrušíme a půjdeme si trochu zasportovat, a tak jsme dojeli na Chodov a strávili příjemné chvíle na hřišti školy Honzy N., který to taky pěkně celé zorganizoval.)

– duben: Šlapadla (Místo běžného setkání jsme se vydali na Vltavu a projeli se na šlapadlech, takže jsme se dle potřeby příjemně vyblbli, zvláště někteří…)

– březen: Táborové vzpomínky (Někteří z nás se zúčastnili víkendové akce, jejímž cílem bylo zavzpomínat na loňský tábor Domečku a Klíčku a začít se těšit na nový, docela dost z nás s tím pomáhalo jako vedoucí.)

Filmy (Filmy se promítaly téměř každou poslední středu v měsíci; během prvního pololetí to místo „Krokodýlu“ zařizoval Pavel M.
/„Krokodýl“ (↑www.krokodyl.org↑)= studentský klub při sboru CB v Praze 2, především pro účastníky English Campů, které „Krokodýl“ organizuje, pozor jedná se o jiný EC než o EC Biblické jednoty/.)

Asi něco chybí…

Pokud byste se rádi podívali na FOTKY, tak většinu z nich najdete na straně „A CO FOTO?“.
MY
Ben.gif, 3,9kB Magda.jpg, 3,6kB
Aja.jpg, 3,6kB Kristina.jpg, 3,8kB
Honza-N.jpg, 3,6kB Honza-P.jpg, 3,8kB
Jani.jpg, 3,6kB Anez.jpg, 4,1kB
Martin.gif, 3,4kB Stepan.jpg, 4,2kB
Hani+.jpg, 3,7kB Kacka-V.jpg, 3,9kB
Petr.jpg, 3,7kB Kacka.jpg, 3,7kB
Sima.jpg, 3,8kB Sara.jpg, 3,7kB
Michal-P2.jpg, 4,3kB Lucka-P.jpg, 3,7kB
Lucka.jpg, 3,9kB Lida.gif, 3,9kB
Marek-S.jpg, 3,7kB Michal-S.jpg, 3,9kB
Paja-D.jpg, 4,0kB Matej.jpg, 4,2kB
CO?
PROČ?
KDY?
KDE?
JAK?
CO BYLO?
A CO FOTO?
KAM JINAM?

Autor webu:  CINK  (Kontakt – mail: „cink.lu“ na „gmail.com“)   ;-]       Poslední aktualizace: viz 1. strana – „CO?“